Skuteczny plan marketingu online - darmowy szablon

Krzysztof Modrzewski
Performance Marketing
Jun 13, 2024

  Każda firma prowadząca działalność online dąży do efektywnego marketingu internetowego, aby osiągnąć sukces w obszarze Digital Marketingu. Brzmi dobrze, ale jak to osiągnąć? Potrzebny jest szczegółowy plan marketingowy, który krok po kroku pokaże, na czym się skupić. Co ciekawe, taki plan jest niezbędny zarówno dla organizacji, jak i pracowników oraz osób poszukujących pracy.

  Już teraz możesz pobrać darmowy szablon, w którym znajdziesz listę rzeczy wartych do zweryfikowania. W szablonie znajdziesz 3 obszary tj. pozyskiwanie ruchu, przygotowanie techniczne (implementacje, konfiguracje) oraz analiza danych. Uwzględnia on wykorzystanie kluczowych rozwiązań dostarczanych przez firmy tj. Google czy Meta.

  Chcesz się dowiedzieć więcej co i jak? Poniżej wszystko dokładnie wyjaśniamy.

  Co to jest plan marketingowy w Digital Marketingu?

  Tradycyjny plan marketingu to dokument strategiczny, który analizuje rynek, definiuje klientów, ustala cele, budżet i harmonogram działań marketingowych.

  Nasze podejście do planu marketingowego skupia się na kluczowych obszarach związanych z marketingiem internetowym, które mogą stać się integralnym elementem tradycyjnego planu. Stworzyliśmy nasz plan, by jak najskuteczniej ocenić i optymalizować działania firmy w sieci, co jest coraz bardziej istotne w dzisiejszym cyfrowym świecie.

  Przygotowany przez nas plan został podzielony na trzy główne kategorie:

  Pozyskiwanie ruchu: Koncentrujemy się na strategiach przyciągania użytkowników na stronę internetową

  Przygotowanie techniczne: Obejmuje implementację i konfigurację narzędzi, które zapewniają, że strona internetowa jest optymalnie zintegrowana z kanałami marketingowymi

  Analiza danych: To kluczowy element, który pozwala mierzyć efektywność działań online, analizować wyniki i dostosowywać strategie na podstawie danych tak żebyśmy mogli zarabiać więcej pieniędzy :)

  Każda kategoria jest z kolei podzielona na najważniejsze obszary, które należy zweryfikować, np. w Pozyskiwaniu ruchu skupiamy się na: Google Ads, Meta, SEO oraz Email Marketingu.

  Idąc dalej, skoro przygotowany dokument ma służyć za plan działania to w każdym obszarze zadajemy pytania, na które każdy powinien znaleźć odpowiedź:

  Do każdego pytania możemy przypisać odpowiedni status, a jeżeli mamy wątpliwości jak dane zagadnienie powinno być sprawdzone to możemy skorzystać z linku i przejść do odpowiedniego kursu, w którym możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania:

  • Taki plan marketingowy online umożliwia identyfikację i eliminację słabości w działaniach online.
  • Pomaga skoncentrować się na tym co faktycznie wymaga poprawy
  • Nie musisz się zastanawiać nad kolejnymi krokami tylko po kolei przechodzisz punkt po punkcie

  Jak plan marketingowy przyda się w organizacji?

  Każda firma powinna wykorzystać ten szablon, aby zidentyfikować obszary wymagające działań i optymalizacji. W Digital Marketingu istnieje wiele zagadnień i ustawień, które mają istotny wpływ na skuteczność i wyniki kampanii reklamowych. Zamiast zadawać sobie pytania, czy wszystko działa poprawnie, wystarczy to sprawdzić. Przygotowany plan służy jako kompleksowa instrukcja, co i jak należy weryfikować.

  Rekomendujemy przekazanie szablonu osobie odpowiedzialnej za jego realizację. W przypadku napotkania trudności, zachęcamy do skorzystania z oznaczonych materiałów, które szczegółowo wyjaśniają omawiane zagadnienia. Dzięki temu można lepiej zrozumieć, jak prawidłowo przeprowadzić audyt i optymalizację działań marketingowych online.

  Jak taki plan może pomóc Tobie w dziale Digital Marketingu?

  Zaproponuj wdrożenie tego planu w swojej firmie. Wprowadzenie takiej inicjatywy nie tylko może zyskać uznanie Twoich przełożonych, ale również pozwoli Ci zdobyć cenną wiedzę i podnieść swoje umiejętności. Przechodząc przez przygotowane materiały, zyskasz pewność, które obszary są dobrze zorganizowane, a które wymagają optymalizacji, co bezpośrednio wpłynie na efektywność działań marketingowych w Waszej firmie.

  Jak plan pomoże Ci znaleźć pracę?

  Wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę w świecie Digital Marketingu nie wie czym powinni się zająć po przyjściu do nowej pracy. Nie mając wcześniejszego doświadczenia muszą czekać na odpowiednie zadania i instrukcje od swoich przełożonych.

  Umiejętność przygotowania i przejścia przez plan marketingowy pozwoli Ci na zupełnie inny start. Przedstawienie takiego planu może być świetną propozycją, od której zaczniesz pracę - dzięki temu od samego początku wniesiesz wartość do firmy, udowodnisz swoje kompetencje, ale również, dokładnie poznasz nowe miejsce pracy.

  Możesz też wspomnieć o tym podczas rozmowy o pracę, co na pewno wyróżni Cię spośród wszystkich kandydatów.

  Podsumowanie

  Wydaje się, że nie ma na co czekać. Im szybciej poznasz przygotowany plan i zaczniesz go realizować tym lepiej dla Ciebie i Twojej firmy. Nie sabotuj swoich działań marketingowych z powodu złego przygotowania. Do dzieła:

  • przejdź do platformy,
  • załóż darmowe konto
  • zacznij wypełniać szablon!