Praca w marketingu internetowym

to szybki rozwój kariery i dobre zarobki

dowiedz się ile możesz zarobić od zaraz

Dlaczego rozpocząć karierę w marketingu internetowym?

Nie masz pewności, czy warto interesować się właśnie tą branżą? Przyjrzyj się liczbom. Według badania AdEx po trzech kwartałach 2016 roku wartość reklamy online wzrosła o prawie 370 mln zł względem poprzedniego roku. To aż 17% wzrostu!
Ta tendencja trwa od kilku lat i będzie się utrzymywać, razem z rosnącą popularnością komputerów, telefonów i innych nowinek technologicznych.

Internet większy niż telewizja

Analitycy prognozują, że już w tym roku globalne wydatki na reklamę w internecie będą większe niż wydatki na reklamę w telewizji. Światowy rynek reklamy internetowej zwiększy w 2017 roku wartość o 13 proc., by osiągnąć zawrotne 205 miliardów dolarów! Tym samym udział internetu w globalnych wydatkach na reklamę sięgnie 36,9 proc. (wobec 34 proc. w 2016) (źródło).

Wysokie pensje i szybka ścieżka kariery

miany na światowym rynku reklamy widoczne są także w Polsce. Zapotrzebowanie na specjalistów od marketingu internetowego rośnie lawinowo, tak jak wydatki przedsiębiorstw na reklamę. Specjalista ds. SEM/SEO, specjalista ds. email marketingu czy specjalista ds. mediów społecznościowych to fachowcy, którzy mogą przebierać w ofertach pracy.

To jeszcze nie koniec dobrej passy dla ekspertów od Digigal/Performance marketingu – w najbliższych latach zwiększone zapotrzebowanie na ich usługi będzie widoczne między innymi w branży technicznej oraz FMCG.

Ile możesz zarobić?

Średnie zarobki specjalisty marketingu internetowego to ponad 4000 zł. Co drugi specjalista ds. marketingu otrzymuje pensję od 3 200 PLN do 5 539 PLN. Aż 25% specjalistów może liczyć na pensje wyższe niż 5539 zł (źródło).
Poza standardowym wynagrodzeniem możesz liczyć także na premie, bonusy i dodatkowe benefity, wśród których najczęściej wymienia się prywatną opiekę zdrowotną, wyżywienie w pracy, wejściówki na siłownię i służbowy telefon. Specjaliści wysokiej klasy nie mają problemów ze zmianą pracy na lepszą.
Chcesz się przekonać, jak wyglądają realia branży e-marketingu? Zerknij na Linkedin lub serwisy z ofertami pracy. Pamiętaj, że Ty też możesz dołączyć do grona tych poszukiwanych specjalistów.

Spełnij marzenia o karierze za granicą

Myślisz o wyjeździe do USA, Wielka Brytania a może Australii? Zapotrzebowanie na specjalistów od marketingu internetowego zgłaszają firmy na całym świecie. Kwalifikacje, które zdobędziesz w szkole Marketing Masters możesz z powodzeniem wykorzystać w dowolnym kraju. Narzędzia, zasady i praktyki, które opanujesz są takie same na całym świecie. To jedna z nielicznych branż, które dają Ci możliwość pracy w dowolnym zakątku Ziemi. Możesz pracować z dowolnego miejsca lub elastycznie łączyć obowiązki zawodowe z nauką, podróżami i rozwijaniem swoich pasji.

Nieważne, jakie masz wykształcenie i doświadczenie zawodowe.

Karierę w marketingu online może rozpocząć każdy, kto chce zmienić swoje życie zawodowe - wystarczy chęć do nauki i gotowość na nowe wyzwania

Jak wygląda praca w marketingu online?

Jak wygląda praca w agencji reklamowej? Co o pracy w marketingu online opowiadają Rafał i Przemek? Zobacz nagranie i poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Rozwiń swoją karierę z Marketing Masters.

Chcesz dołączyć do Marketing Masters?

Jeśli jeszcze się nie zdecydowałaś lub zdecydowałeś to przeczytaj więcej o tym, dlaczego warto wybrać branżę marketingu online

loading...